« Geri    |    » Kurumsal
» EMNİYET ve ÇEVRE

Lider Gübre faaliyetlerini, toplumun, hedef kitlesinin ve çalışanlarının gereksinimlerini karşılamak için, çevre koruma bilinci içerisinde ve insan yaşamına saygılı bir şekilde sürdürmektedir.

Şirket, çalışanları, müşterileri ve içinde bulunduğu toplum için üretimden dağıtıma ve kullanıma kadar faaliyetlerinin tamamında iş güvenliğini, çevresel etkileri ve kalite standartlarını göz önünde bulundurmaktadır. Amaç, verimli ve güvenli bir üretim sistemi ile sürdürülebilir kalite ve müşteri memnuniyetini yakalamaktır.

İş güvenliği ve çevre konuları, Lider Gübre'nin tüm yönetim ve çalışanları tarafından, 'Sıfır Kaza' ve 'Doğaya Saygı' ilkeleri ile takip edilmektedir.

İş Güvenliği

Sektöründe öncü ve en iyi olmayı hedef edinmiş bir kurum olarak iş güvenliği ve iş sağlığı konularında mükemmeli yakalamayı ilke benimseyen Lider Gübre, çalışanları için kazasız, güvenli ve sağlıklı ortamlar oluşturmayı ve sürdürmeyi amaçlar. Her çalışan, güvenli bir çalışma ortamında verimli üretim yapar.

İşyerinde sıfır kaza ilkesi çerçevesinde, yaralanmaların, mesleki rahatsızlıkların, güvenlik ve çevre ihlallerinin önlenebilir olduğunu ve en önemli faktörün 'İnsan Faktörü' olduğunu benimser. İnsan Faktörü etkisini ortadan kaldırmanın yolunun ise, eğitilmiş insan gücü ve iş güvenliği yönetimi olduğuna inanır. Periyodik eğitim, risk analizleri ve acil durum planlarının gözden geçirilmesinin kazaların önüne geçilmesindeki en büyük etken olduğuna inanılır.

Çevre

Çevrenin korunmasındaki hedefimiz; dünya nüfusunun hızla artan gıda ihtiyacını gübre üretimi ile desteklemeye çalışırken, diğer yandan çevreye verilen zararı en aza indirgeyerek bu hassas dengeyi kurmaktır. Üretim tesisimizde, yasaların getirdiği yükümlülükleri uygulayarak su kaynaklarının ve çevre eko sistemlerinin zarar görmemesi için, faaliyetlerimiz büyük titizlikle gerçekleştirmektedir. Lider Gübre’de tüm süreçler sıkı takip edilmekte ve iyileştirmeler için fırsatlar değerlendirilmektedir.

Sertifikasyon

Lider Gübre, tüm yönetim kademesi ve çalışanları, İş ve Çevre Güvenliği konusunda uzman bir kuruluş tarafından periyodik eğitimlere tabi tutularak sertifikalandırılmışlardır.

Buraya tıklayarak firmamızın organik uygunluğunu, TURKGAP sitesinde çıkan ekranda TR-OT-013-MS-İ-27-İ-01/2017-008 sertifika numarasını girerek sorgulayabilirsiniz.

Lider Gübre Üretim ve Pazarlama Ltd. Şti.
Organize Sanayi Bölgesi, 1. Kısım Antalya Bulvarı No:13 Döşemealtı Antalya-TÜRKİYE
+90 242 321 19 98
info@lidergubre.com.tr

T.C. 5262 Sayılı Organik Tarım Kanunu ve İlgili Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına ilişkin Yönetmeliğe uygun olarak üretilmiş olup, TR-OT-013 kod numaralı TURKGAP Tarım Uygulamaları Kontrol ve Sertifikasyon Hiz. Ltd. Şti. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.

İşletmenin Organik Tarım Kodu: TR-OT-013-İ-27
Müteşebbis Sertifika No: TR-OT-013-MS-İ-27-İ-01/2019-006

Tüm hakları Lider Gübre’ye aittir, izinsiz kullanılamaz © 2008 - 2018
Tasarım Ajansweb